Polski Ślad dla Szyjemy Sukienki

dnia

Od kilku tygodni z dumą możemy szczycić się godłem Polski Ślad, które poświadcza, że uczciwie prowadzimy firmę w Polsce – płacimy w Polsce podatki, a zyski pozostają w dyspozycji polskich właścicieli firmy. Nie jesteśmy wydmuszką międzynarodowego koncernu, nie stoją za nami wielkie majątki, nie korzystamy z rajów podatkowych, nie wykorzystujemy sieci spółek do wyprowadzania zysków za granicę.

Może to wszystko wydawać się niepotrzebnymi deklaracjami, ale nawet w niewielkim świecie polskiej mody można natknąć się na wszelkie tego rodzaju praktyki. Naszą ambicją jest prowadzić firmę uczciwie, nie krzywdząc nikogo po drodze.

Głęboko wierzymy, że tak właśnie pokazuje się patriotyzm. Kasując bilet, nie śmiecąc, głosując, nie uchylając się od płacenia podatków. Podatki płacone w Polsce, w której na co dzień żyjemy, wracają do nas w postaci usług publicznych, infrastruktury oraz generalnego bogacenia się społeczeństwa – a co za tym idzie – lepszej sytuacji ekonomicznej nas wszystkich.

Dokonując codziennych wyborów konsumenckich warto o tym pamiętać i brać ten czynnik po rozwagę. Nie tylko podatki, ale każde pieniądze wydane na rodzime produkty wracają do nas w taki sposób. Więcej o tym, co stoi za (kompletnie apolityczną) ideą patriotyzmu konsumenckiego oraz jak znaleźć firmy, które nie tylko polsko brzmią, ale są w Polsce zarejestrowane i tu płacą podatki znajdziecie na stronie Polskiego Śladu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s